سید شمس شفیعی:
حمایت کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا از مدیران شهرداری در جهت اجرای پروژه‌های ملموس در سال 1401
حمایت کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورا از مدیران شهرداری در جهت اجرای پروژه‌های ملموس در سال 1401
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت بیست و یکمین جلسه کمیسیون بودجه با حضور اعضا و مشاوران کمیسیون و مدیران شهرداری در سالن جلسات شورا برگزار شد.
رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر برنامه ریزی مدیران شهرداری بر اجرای پروژه‌های عمرانی در سال 1401 تصریح نمود: وقتی تفریغ بودجه را از سال 94 بررسی کردیم هزینه های عمرانی شهرداری به ندرت 40 درصد بود؛ در حالی که بر طبق قانون حداقل 40 درصد بودجه باید برای پروژه های عمرانی مصرف شود. کمیسیون بودجه در راستای منافع شهر و برای اجرای پروژه‌های عمرانی اقدام به افزایش نرخ ارزش منطقه ای نمود که این عمل در کنار استفاده از ردیف‌های ملی، اخذ وام و دریافت مطالبات پشتیبان مدیران شهرداری در هزینه پروژه ها خواهد بود.
سید شمس شفیعی با اشاره به لزوم اجرای پروژه های ملموس در سال 1401 بیان کرد: در سال 1400 بودجه شهرداری یک هزار میلیارد و دویست میلیون تومان است و برای سال 1401 تصمیم بر بودجه‌ریزی حدود 2 هزار میلیارد تومانی است. روسا و مدیران شهرداری باید پروژه‌های خود برای سال 1401 در مقیاس 2 هزار میلیارد تومان در نظر بگیرند. رینگ 90 متری، پروژه سرگل به سعدی و خیابان شهید کوچکی از جمله اولویت‌های پروژه عمرانی است که شهرداری در سال آینده با جدیت باید آن را دنبال کند.
 
 
وی به سهم پایین شهر رشت از ردیف های ملی اشاره کرد و ادامه داد: در سالیان گذشته شهر رشت به نسبت شهرهای دیگر سهم کمتری از ردیف های ملی را توانست در اختیار بگیرد و فقط در دوران مرحوم مهندس قهرمانی با استفاده از این ردیف‌های ملی پروژه‌های عمرانی ملموس در شهر اجرا شد. باید با استفاده از این تجربه موفق و با رایزنی با نمایندگان مجلس و نمایندگانی که عضو کمیسیون تلفیق هستند سهم بیشتری از ردیف‌های ملی برای شهر رشت کسب کنیم.
  رییس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر ماهیت خدمات رسانی شهرداری به شهروندان شهر تصریح کرد: برخی از نهاد‌ها و دستگاه‌ها در حالی تعرفه‌های خود را افزایش می‌دهند که خدماتی را به شهر نمی‌دهند؛ ولی وقتی در نرخ‌های تعرفه شهرداری افزیشی رخ می‌دهد در نهایت این درآمد باید در این شهر و برای همین شهروندان هزینه شود.
 
 
 
علیرضا تاج شهرستانی عضو کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به دوری کارکنان شهرداری از حواشی افزود: کارکنان شهرداری نباید درگیر حواشی که بین شورای شهر و شهردار به وجود می‌آید شوند و طبق روال عادی به امورات شهر باید بپردازند. شورای شهر بر طبق وظیفه نظارتی که دارد مدیران را زیر نظر دارد و در این مورد سوالاتی در خصوص برخی از عملکردهای شهردار به وجود آمد که در جلسه ای با حضور شهردار این سوالات مطرح شد. این اتفاق به منزله تغییر شهردار نیست. حتی اگر شهردار هم تغییر کند کارکنان به مانند یک سیستم به شکل منظم کار خود را انجام دهند و ذهن خود را درگیر این موضوعات نکنند.
علیرضا تاج شهرستانی ضمن اشاره به آینده خوب شهر رشت تصریح کرد: در دوره‌های قبل اعضای شورا اصلا به صحبت های شهردار توجه نمی‌کردند. ولی این شورا برای شهردار ارزش قایل است. ما به سید امیر حسین علوی علاقه‌مند هستیم و بر اساس یک اصولی ایشان را انتخاب کردیم. آقای علوی سابقه شورایی خوبی دارند اما زمان کوتاهی از شهردار شدن ایشان می‌گذرد؛باید فرصت بیشتری به ایشان داد. از طرفی شورای شهر نیز کمی شتاب در امور را مد‌نظر دارد. باید کارهای ملموس‌تری در شهر انجام شود. مطمئنا آینده شهر رشت در جهت توسعه است. برای شهرداری رشت روزهای خوبی را پیش‌بینی میکنم.
  
 
 
 
 
تاریخ:
1400/10/20
تعداد بازدید:
52
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  32260029  -  32260046  -  32260045 دورنگار:     32242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal