هادی رمضانی در کمیسیون توسعه پایدار مطرح کرد:
لزوم استفاده از تجربیات کشورهای موفق برای رسیدن به توسعه پایدار
.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت نهمین جلسه کمیسیون توسعه پایدار با حضور اعضا، مشاوران کمیسیون و نماینده دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در سالن جلسات شورای شهر رشت برگزار گردید.
رییس کمیسیون توسعه پایدار در خصوص شهر سالم گفت: مدیریت سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی گیلان شاید در بخشی از حوزه ها مانند موضوع سلامت آب توانسته به درستی عمل کند اما در خیلی از موضوعات که جزء وظایف ذاتی حوزه بهداشت است نتوانسته کاملاً موفق عمل نماید. به عنوان نمونه فاضلاب بیمارستان‌هایی مانند رازی بسیار آلوده کننده است که مسئولین امر در حوزه بهداشت میبایست از این آسیب جدی زیست محیطی جلوگیری نمایند اما متاسفانه آن گونه که باید به آن پرداخته نشد. بر طبق بررسی هایی که در دوره سوم شورا انجام پذیرفت و بر اساس آماری که در همان سالها بصورت منطقه ای تهیه شده بود، بیشترین بیماری مربوط به سرطان معده در همین شهر رشت، برای یکی از مناطقی بود که از آب رودخانه برای کشاورزی استفاده می‌ شد. در بازدیدی که از این منطقه صورت گرفته بود حتی وجود بیماری‌های پوستی نیز در کشاورزان مشهود بود. بنا بر این اگر بخواهیم شهری بر اساس توسعه پایدار تعریف کنیم باید نهادهای متولی با همفکری، تعامل و ایجاد یک تفاهم مشترک و همسو در رفع معضلاتی از این دست در کنار هم باشند.
وی با تاکید بر اهمیت استفاده از تجربیات کشورهای موفق در ایجاد توسعه پایدار افزود: باید در حوزه بین المللی ارتباط خود را افزایش دهیم تا بتوانیم از تجربیات آنها در جهت رفع معضلات شهر رشت استفاده کنیم.
   
 
 
مجید عزیز عضو کمیسیون توسعه پایدار با تاکید بر ضعف دانش روز مدیریت در پروژه های فنی شهرداری رشت تصریح نمود:. دانش نیروگاه زباله سوز مربوط به کشور دیگری است و فقط بخش مربوط به ابنیه جز مواردی است که شهرداری موظف به ایجاد آن می‌باشد و بحث فنی همچنان در اختیار پیمانکاران.
  یکی از مشکلات ما در قراردادها، بحث حفظ و نگهداری است که در برخی موارد به شکلی قرارداد بسته میشود که زمینه استثمار پیمانکاران را فراهم میکند.
  بر طبق اطلاعاتی که وجود دارد نیروگاه زباله سوز در تهران موفقیت نسبی داشته و نتوانسته کارایی لازم را داشته باشد و شهرداری تهران همچنان درگیر زباله هست؛
فلذا در خصوص قابلیت‌های نیروگاه زباله‌سوز شائبه هایی وجود دارد. یکی دیگر از مشکلات نیروگاه زباله سوز نداشتن تاییده یا پیوست سلامت از وزارت علوم است.
  در همین راستا جلسه‌ای در صحن شورا با حضور متخصصین امر از محیط زیست و بهداشت و فعالان زیست محیطی و مدیران اجرایی برای روز چهارشنبه 22 آذر هماهنگ شد تا همانطور که بر روی ضرر و زیان مالی حساسیت وجود دارد در خصوص سلامت جسم و جان شهروندان نیز بررسی‌های لازم انجام گیرد.
ما نماینده مردم هستیم و باید از حقوق حقه آنها دفاع کنیم و امنیت آنها را تضمین کنیم.
شهر رشت دچار چالش‌های متعددی است و دیگر ظرفیت آزمون و خطا را ندارد.
تاکید دارم که همه ما ید واحد باید زمینه را برای خدمت بدون منت و بی حاشیه برای شهروندان رشت فراهم کنیم و شهردار محترم هم باید در چارچوب قانونی منویات شورا را اجرایی کند و نهایت تعامل و همکاری را با شورا داشته باشد.
توسعه پاسدار در سایه ثبات مدیریتی تحقق پیدا می‌کند و دلیل عدم توسعه همه‌جانبه شهر رشت بدلیل نبود ثبات مدیریت ارزیابی می شود.
با توجه به بازه زمانی میانگین عمر شهرداران در بیست سال گذشته که کمتر از یکسال بوده و قطعا یکی از چالش های عدم پیشرفت شهر رشت همین شاخصه عدم ثبات مدیریتی است.
 
 
 
 
 
تاریخ:
1400/10/22
تعداد بازدید:
57
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  32260029  -  32260046  -  32260045 دورنگار:     32242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal