سید شمس شفیعی:
هشت هزار ساخت و ساز غیر مجاز در رشت / اختیارات قانونی شورا در حوزه سلامت شهروندان
هشت هزار ساخت و ساز غیر مجاز در رشت / اختیارات قانونی شورا در حوزه سلامت شهروندان
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل شورای اسلامی شهر رشت سید شمس شفیعی در چهل و سومین جلسه علنی شورا با اشاره به اینکه حدود هشت هزار ساخت و ساز غیر مجاز در رشت وجود دارد بیان کرد: شورای ششم رشت اجازه نمی دهد تا با تداوم ساخت و سازهای غیر مجاز ،جان و مال شهروندان به مخاطره بیافتد.
عضو شورای اسلامی شهر رشت با تاکید به نقش قانونی شورا در حوزه سلامت افزود: با ادای احترام به تمامی پزشکان دلسوز و خدوم ، تاکید دارم که باید به مباحث سلامت مردم توجه ویژه معطوف شود و بر اساس قانون یک پزشک متخصص برای بیمار باید حدود بیست دقیقه وقت بگذارد ،اما در بسیاری از مواقع شاهد ویزیت سه الی چهار دقیقه ای توسط برخی از پزشکان هستیم و شورای ششم رشت با توجه به اختیارات قانونی ، در راستای حفظ حقوق مردم مصوبه ای را صادر می کند تا انشاا حقوق شهروندان تضییع نشود.
وی با انتقاد از برخورد برخی از پزشکان در مورد نحوه دریافت ویزیت از بیماران بیان کرد: برخی از این پزشکان متخصص ، به واسطه اینکه قصد دادن مالیات را ندارند ، اجازه پرداخت ویزیت از طریق کارتخوان ها را نمی دهند که این موضوع باید نظارت و برطرف شود.
عضو شورای شهر رشت با اشاره به اینکه در برخی از مطب ها ، سالن انتظار برای بیماران وجود ندارد تصریح کرد: به همین علت گاها شاهد ساعتها سر پا بودن بیماران مراجعه کننده به مطب های پزشکی هستیم و این در حالی است که در برخی از مجتمع های پزشکی آسانسورها نیز خراب هستند و برای بیماران بالاخص افراد دارای محدودیت های جسمی و سالمندان این موضوع مشکلات فراوانی به همراه دارد که می توانند با ایجاد سالن های انتظار مناسب ، احداث پارکینگ طبقاتی و... شرایط بهتری را برای بیماران مراجعه کننده فراهم کنند.
وی با بیان اینکه در بسیاری از موارد ، در شهرداری رشت اقداماتی انجام می شود که اعضای شورا از آن بی اطلاع هستند افزود: تمثال مرحوم آیت الله سید مجتبی رودباری در خیابانی که حدود بیست سال پیش به نام آیت الله مهدی رودباری در رشت احداث شده بود ، نصب شده است که ضمن اینکه باید تمثال مرحوم آیت الله مهدی رودباری در خیابان رودباری نصب شود ، معتقدم باید بلوار یا خیابان جدیدی به نام مرحوم آیت الله سید مجتبی رودباری در رشت نامگذاری شود.
 
 
 
تاریخ:
1401/04/02
تعداد بازدید:
32
منبع:
روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت
نویسنده:
آدرس: شهر رشت ، خیابان سـعدی ، کوچه شهید فرقان بین ، شورای اسلامی شهر رشت
تلفن های تماس :  32260029  -  32260046  -  32260045 دورنگار:     32242420 
ساعات کاری: 7 صبح الی 14:30 بعدازظهر | دیدار مردمی همه هفته روزهای سه شنبه
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به شورای اسلامی کلان شهر رشت می باشد.
Powered by DorsaPortal